poniedziałek, 7 października 2013

Ubierać czy nie?. . .Oto jest pytanie!

Witam:)
Wielu z nas zastanawia się czy ubierać swoje pupile, czy tez nie. Niektórzy twierdzą, że jest to zupełnie nie potrzebne a poza tym, że zwierzaki źle czują się w ubranku jakie zafundował im nadopiekuńczy właściciel. Powszechna jest również opinia: "Mają przecież sierść, która chroni je przed zimnem". Otóż nie!!!
Psiaki mieszkające w domu czy też w mieszkaniu nie wytwarzają odpowiedniej okrywy włosowej i dostatecznie grubej tkanki tłuszczowej zabezpieczającej przed zimnem.
 Duże czy małe- to nieistotne, ponieważ każdy taki pies powinien mieć jakieś okrycie podczas spacerów w okresie zimy.
Większość lekarzy weterynarii jest zgodna co do tej kwestii- każdy twierdzi, że pies regularnie wychodzący na spacery bez odpowiedniej odzieży jest bardziej narażony na choroby układu oddechowego spowodowane przeziębieniem organów wewnętrznych.
Specjalne ubranka zapewniają pupilom ciepło i komfort a właścicielom czyste sumienie, że ich szczęśliwie hasający po śniegu pies nie przeziębi się.
 

 
Na dworze nie jest najcieplej więc ubierajmy i oczywiście cały czas, z każdym dniem coraz bardziej. . . kochajmy nasze pieski.
Pozdrawiam:)

sobota, 5 października 2013

Rocky w górach :*



Cześć!!!
Podczas wakacji byłam z rodzicami i oczywiście. . .
                                             . . .z Rockym w górach.
Na początku trochę się o niego bałam, ponieważ nie wiedziałam jak  minie mu podróż, jednak moje obawy okazały się bezpodstawne. Dzielnie zniósł jazdę samochodem oraz niezmordowanie hasał po górach.
Bał się co prawda podczas jazdy wyciągiem krzesełkowym. . .ale. . .wszyscy przeżyli.
Zrobiłam mu trochę zdjęć, żeby miał co wspominać.
A oto i one:
 

 

I jak po swawolach i zabawach, wycieczkach i spacerach. . .
                                                                                      . . .śpi.
 
To tyle o wakacjach, które już dawno za nami, ale nie koniec przygód Rocky'ego.
Pozdrawiam.

czwartek, 3 października 2013

Pielęgnacja...

Hej:)
Dziś mam zamiar napisać trochę o podstawowych przyborach do pielęgnacji sierści naszych pupili.
                                                           Stalowy grzebień:
Grzebień ten powinien mieć stalowe zęby, cieńsze z jednego końca, grubsze z drugiego. Nadaje się do każdego typu sierści, jego rozmiar powinien być proporcjonalny z rozmiarem psa.

                                                         Szczotka o krótkim włosiu:
Wykonana jest z gęsto osadzonego, krótkiego włosia. Przydatna jest do usuwania martwych włosów i zbędnego podszerstka u większości ras. Szczotka również powinna mieć odpowiedni rozmiar.

                                                         Zgrzebło:
Przypomina grabki o rzadkich zębach. Wyciąga ono podszerstek, który mieści się przy samej skórze dużych psów.

                                                                   Rękawica do pielęgnacji: 
Służy do wygładzania psiej sierści po wyszczotkowaniu jej. Dzięki swoim gumowym ząbkom bywa też używana do masażu.
 
                                                         Mata:
Może to być stare prześcieradło, które pozwala zapanować nad spadającą sierścią. Jest bardzo pomocne podczas szczotkowania małych psów, a staje się niezbędna podczas szczotkowania dużych osobników.

Do dbania o sierść naszego psa te wszystkie artykułu nie są niezbędna, ale bardzo pomocne. Nie musimy ich wszystkich posiadać ale bardzo ważne jest abyśmy posiadali chociaż szczotkę i rękawicę, ponieważ bez codziennego szczotkowania sierść naszego psa będzie brudna i pokołtuniona. Jeśli chcemy aby nasz pupil ładnie się prezentował na spacerkach to powinniśmy to robić.

Dbajmy o nasze zwierzątka bo one okażą nam później wdzięczność, a jak mówi Konrad Lorenz: "Wdzięczność psa jest bezcennym darem(...)"
Pozdrawiam:)))

poniedziałek, 30 września 2013

Pieski ;)

Hej;)
Dzisiaj pododaję fajne (moim zdaniem) zdjęcia psów, które znalazłam ostatnio w internecie.
     



   
To na razie tyle :)))
POZDRAWIAM:)





piątek, 20 września 2013

Wybór weterynarza!!!

Hej...
...na początek przepraszam za tak długą nieobecność!!!
Dziś napiszę o toku myślenia jakim powinniśmy się kierować podczas wyboru odpowiedniego lekarza weterynarii dla naszego pupila.
                                               Na co należy zwrócić uwagę:
1. Gabinet weterynaryjny powinien być czysty i zadbany. Obsługa na recepcji oraz sami weterynarze powinni być uprzejmi, przystępni i chętni do pomocy.
2. Czy w razie nieobecności twojego lekarza weterynarii jest ktoś odpowiedzialny, kto mógłby zająć się twoim zwierzakiem.
3. Powinniśmy sprawdzić uczelnię, na której owy lekarz zdobył kwalifikacje.
4. Czy do lecznicy można przyjechać w ten sam dzień, w którym się zadzwoniło lub czy można tam przyjechać w każdej nagłej sytuacji?
5. W jakich godzinach owa lecznica jest czynna.
6. Czy przychodnia prowadzi wizyty domowe lub pogotowie dal zwierząt.
7. Czy w razie nagłego wypadku w nocy można przyjechać do kliniki.


 
Na razie to wszystko. Może w niedalekiej przyszłości napiszę coś więcej o wyborze właściwego weterynarza. Życzę powodzenia i szczęścia.
Pozdrawiam:)))

niedziela, 28 lipca 2013

"Przyjaciel pies"

Cześć!!!
Oprócz książek, o których pisałam  w poprzednim poście zaczęłam też kupować miesięcznik "Przyjaciel pies". W tej gazecie można znaleźć dużo informacji o rasach psów nie tylko nam znanych ale też takich, o których nie słyszymy na co dzień. O wychowywaniu psa i o sposobach tresury naszych pupilków. I innych przydatnych i ciekawych rzeczach związanych z naszymi ukochanymi czworonogami. Mieszczą się tam też piękne plakaty z naszymi ulubieńcami.  Ja 22 lipca kupiłam numer sierpniowy, natomiast numer wrześniowy będzie można kupić już od 21 sierpnia. 

Pozdrawiam :):):)

Książeczki:):):)

Hej:):):)
Ostatnio kupiłam sobie bardzo fajną książkę o psach. Jeszcze jej nie przeczytałam do końca, ale na razie bardzo mi się podoba. Jest to książka Sophie Collins "Jak dbać o psa- poradnik". Jest to książka zarówno dla długoletnich posiadaczy psów jak i dla osób, które dopiero zamierzają kupić sobie pierwszego czworonoga.

Wcześniej kupiłam sobie jeszcze jedną książkę, w której zawarte są cytaty sławnych ludzi takich jak: Mark Twain czy Barbara Woodhouse. Książka ta została napisana przez Georginę Harris pod tytułem "Kocham mojego psa".

Polecam te książki i serdecznie pozdrawiam. :)

sobota, 8 czerwca 2013

Burza!!!

 Hej...
Dzisiaj jest burza i głośno grzmi. Rocky nie wie co ma ze sobą zrobić. Nie wie gdzie ma się schować.
Na chwilę wszedł pod biurko ale długo tam nie wytrzymał. Najlepiej czuje się na kolanach ale nie mamy czasu cały czas go trzymać. Na razie śpi na swoim ulubionym kocu:))) Ciekawe ile tak wytrzyma!!!

A wasze zwierzaki jak reagują na burzę???
Pozdrawiam:)


Mój skarbek:):):)

Zrobiłam Rocky'emu dwa fajne zdjęcia:):):)
Pierwsze kiedy zmarznięty siedzi pod kocykiem:

A drugie jak po spacerze bada parasol:
 
Niedługo dodam jeszcze jakieś zdjęcia mojego pupilka:):):)
Pozdrawiam:)

Bernrński Pies Pasterski.

Cześć!!!
Berneńczyki bardzo mnie zainteresowały więc dziś to właśnie o nich napiszę:):):)
Berneński pies pasterski to inaczej berneńczyk. Jest to rasa psów należąca do sekcji szwajcarskich psów pasterskich. Należą do grupy psów pracujących.
Psy tej rasy są łagodne i przyjazne w stosunku do ludzi. Tolerują dzieci i są wobec nich ostrożne, cierpliwe i opiekuńcze. Nie są agresywne w stosunku do gości, przechodniów czy innych zwierząt. Mimo to posiadają instynkt stróża – zaniepokojone alarmują. Wymagają bliskiego kontaktu z człowiekiem, a pozbawione otoczenia ludzi stają się lękliwe. Potrzebują sporo ruchu.


Psy te żyją około 8 lat.  Jest to mniej niż dla psów innych ras o podobnej wielkości. Są szczególnie podatne na nowotwory. Szacuje się, że są one przyczyną ok. 40% zgonów tych psów.

Pozdrawiam:):):)

niedziela, 2 czerwca 2013

Labrador retriever.

Hej:):):)
Napiszę trochę o labradorze.;D
Jest to rasa psów należąca do psów aportujących, płochaczy i psów wodnych. Nazwa "labrador" pochodzi od Półwyspu Labrador w Kanadzie oraz od angielskiego czasownika "to retrieve" czyli "przynosić", co wiąże się z zadaniami jakie spełniają w myślistwie.

 
Psy te są żywiołowe i skore do zabawy. Rasa ta jest wprost stworzona do pracy w wodzie i aportowania. Labradory potrzebują bezpośredniego kontaktu w pracy z człowiekiem.
 
Zwierzętom tym należy zapewnić odpowiednią dawkę ruchu codziennego. Niespełnienie tego warunku prowadzi do otyłości powodującej choroby stawów, a także nadpobudliwości oraz przyczynia się do wielu niepożądanych zachowań. Psy tej rasy przejawiają średnie ryzyko do wystąpienia skrętu żołądka.

 

Pozdrawiam:):):)

sobota, 1 czerwca 2013

Psy: hałasują czy mówią???

  Cześć!!!
Dziś chciałabym napisać trochę o mowie psów.
Psy wydają rozmaite dźwięki i dzięki nim się porozumiewają. Mowa ciała również ma ogromne znaczenie w porozumiewaniu się psów. Złożone i skomplikowane komunikaty można wyrazić za pomocą zespołu prostych gestów, jak machanie ogonem czy ruchy głową.
Porozumiewanie się za pomocą dźwięków wymaga sprawnego aparatu słuchowego. Dźwięki te słychać we mgle, czy z za rogu. Porozumiewanie się za pomocą dźwięków nie wymaga kontaktu wzrokowego. Psy do porozumiewania się wydają rozmaite dźwięki, które nam wydają się bezsensownym szczekaniem, z chęcią zwrócenia na siebie uwagi. Jednak każdy wydany przez psa dźwięk ma być dla nas informacją którą pies chce nam przekazać. Innymi słowy dźwięki wydawane przez psy mają spełniać rolę słów.


 

Pozdrawiam:):):)

piątek, 31 maja 2013

Basset.

Hej:)))
Dzisiaj napiszę o bassetach. Należą one do psów górniczych i posokowców. Bassety to uparte psy myśliwskie. Są one wytrwałe, odważne, odporne, oddane i tolerują dzieci. Bassety mogą mieszkać w mieszkaniu o ile właściciel może zapewnić im odpowiednią ilość ruchu. Nie trzeba ich często szczotkować ani kąpać. Szczeniaki tej rasy podatne są na okaleczenia końcówek uszu podczas chodzenia, dlatego trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Psy tej rasy przejawiają ryzyko skrętu żołądka oraz zapalenia spojówek.

 

Filmik:
klik
POZDRAWIAM:)))

czwartek, 30 maja 2013

Pies- mop!!!

Hej:)))
Przepraszam za długą nieobecność.
Dzisiaj chciałam napisać o bardzo dziwnej i niespotykanej rasie psów, mianowicie o rasie puli.
                                    

Zwierzęta te pochodzą z Węgier i są bardzo mało popularne w Polsce.
Psom tym od dziewiątego miesiąca życia z sierści tworzą się charakterystyczne sznurki. Puli potrzebują więc profesjonalnej pielęgnacji.

Jak odpowiednio pielęgnować te zwierzęta???

Jego długie, sznurowate włosy muszą być rozdzielane ręcznie. Czesania grzebieniem i szczotkowania nie stosuje się, a splecione ze sobą włosy muszą być ze względów higienicznych regularnie myte.
 Istnieją dwie odmiany psa rasy puli. O sierści białej lub kolorowej (czarnej, brązowej, szarej, płowej). 

Jest to pies średniego wzrostu. Jest żywym i ruchliwym stworzeniem. Bardzo inteligentna rasa, silnej budowy, suchej lecz dobrze umięśnionej.

    

POZDRAWIAM:)))
Daria


niedziela, 31 marca 2013

Akita

Hej:))) Przepraszam za tak długą nieobecność.
Dziś napiszę o rasie psów akita. Zainteresowałam się ta rasą po obejrzeniu filmu "Mój przyjaciel Hachiko"
 
Rasa ta zaliczana jest do szpiców i psów pierwotnych. Została ona wyhodowana w Japonii.
Na początku rasa ta była wykorzystywana do walk i polowań, natomiast teraz pełni rolę psa stróżującego oraz psa towarzysza.

WYGLĄD: 
Akita powinna mieć umaszczenie białe, czerwone, pręgowane lub sezamowe. Niezależnie od umaszczenia każda akita powinna posiadać białe znaczenia po bokach kufy, na policzkach, po spodniej stronie żuchwy, szyi, piersi, tułowia, ogona i po wewnętrznej stronie kończyn przednich i tylnych.

CHARAKTER:
Akity znane są z uporu i zawziętości w walce. Akity są niezależne i mają zdecydowany charakter. Właściciel akity powinien być w stosunku do niej konsekwentny, a przy tym łagodny. Akita nie ufa obcym i nie toleruje innych psów.

ZDROWIE:
W okresie wymiany sierści potrzebują one szczególnej pielęgnacji. Akity mogą chorować na skręt żołądka, a także na różnego rodzaju choroby oczu i skóry.

CIEKAWOSTKA:
Akita jest historycznym symbolem psiej wierności- przykładem jest opowieść o psie Hachiko, który przez prawie 10 lat czekał na powrót swego pana, który niespodziewanie zmarł w pracy.Teraz Hachiko ma swój pomnik.

 
Polecam film....i POZDRAWIAM:)))

środa, 30 stycznia 2013

Bolończyk.

Hej!!! Dziś dla odmiany napiszę co nieco o bolończykach.

Bolończyk spokrewniony jest z maltańczykiem. Rasa ta wywodzi się z Rosji, gdzie została szeroko rozpowszechniona wiele lat temu. 
Jest to pies mały o prostym grzbiecie. W stosunku do ogólnego zarysu sylwetki posiada dość rozbudowaną klatkę piersiową. Bolończyk ma sztywne, miłe w dotyku i długie włosy podobnie jak u biszona kędzierzawego.

Bolończyk występuje tylko w kolorze białym. W okresie szczenięctwa dopuszczalne są kremowe zabarwienia uszu, mogą one schodzić do roku życia. Odmiany barwne bolończyka nazwane zostały bolonką kolorową. Są rasą odrębną nie uznaną przez FCI.
Bolończyk jest łagodny, wesoły, skory do zabawy, lubiący dzieci, inteligentny oraz ruchliwy. Jest to pies rodzinny. Przywiązuje się do miejsca w którym żyje. Lubi pielęgnacje. Pies tej rasy był ulubieńcem min. carycy Katarzyny Wielkiej.
Ich wysokość to 27-30 cm dla psa, 25-28 cm dla suki.
Masa to 2,5-4 kg.
Życzę udanego wyboru psa!
POZDRAWIAM:)))